Vrnitev zadeve v odločanje uradni osebi na prvi stopnji

Iz Upravna Svetovalnica

Redakcija dne 10:12, 5. januar 2010 od Mitjad (Pogovor/komentar | prispevki) (Text replace - "Category:Pogoji_za_in_pooblastila_uradnih_oseb" to "Category:Pogoji_za_uradne_osebe,_njihova_pooblastila_in_izločitev")
(prim) ← Starejša redakcija | prikaži trenutno redakcijo (prim) | Novejša redakcija → (prim)
Skoči na: navigacija, iskanje

Zadeva: Vrnitev zadeve v odločanje uradni osebi na prvi stopnji

Datum odgovora: 31. 5. 2009

SPODNJI ODGOVOR JE BIL LAHKO SPREMENJEN S STRANI REGISTRIRANIH UPORABNIKOV UPRAVNE SVETOVALNICE. URADNO IN NESPREMENJENO RAZLIČICO TEGA ČLANKA DOBITE NA:Izvirnik:Vrnitev zadeve v odločanje uradni osebi na prvi stopnji

Vprašanje:

Uradna oseba je pooblaščena za vodenje in odločanje v določeni zadevi. Izdala je odločbo, na katero je stranka podala pritožbo. Organ na drugi stopnji je odločbo odpravil in vrnil v ponovni postopek prvi stopnji. Pojavlja se vprašanje, ali mora ista uradna oseba ponovno voditi isti postopek in odločiti o zadevi ali pa je potrebno v takem primeru uporabiti četrto točko 35. člena ZUP, ki pravi, da predstojnik oz. pooblaščena uradna oseba ne sme odločati ali opravljati posameznih dejanj v postopku, če je bila udeležena v postopku na prvi stopnji ali je sodelovala pri odločanju?

Odgovor:

Po 251. členu ZUP lahko organ druge stopnje vrne zadevo organu prve stopnje v ponovno odločanje. Uradna oseba na prvi stopnji je pooblaščena za vodenje in odločanje v novem postopku. Četrta točka 35. člena ZUP, ki opredeljuje izločitev uradne osebe iz postopka, bi veljala v primeru, če bi uradna oseba najprej vodila postopek na prvi stopnji, potem pa odločala na drugi stopnji o isti zadevi, tedaj bi se morala uradna oseba izločiti iz postopka.

Upravna svetovalnica je študentski projekt. Glede odgovornosti za vsebino glej Politiko zasebnosti in Zanikanje odgovornosti.

Želite podati svoje mnenje:

Loading comments...