Napaka pri vročanju: razlika med redakcijama

Iz Upravna Svetovalnica

Skoči na: navigacija, iskanje
Vrstica 4: Vrstica 4:


== '''Vprašanje'''  ==
== '''Vprašanje'''  ==
<p style="text-align: justify;" >Upravni organ je izdal odločbo za denarno socialno pomoč. Področni zakon (Zakon o uveljavljanju pravic iz javnih sredstev) določa, da se odločbe vročajo z navadno pošto v hišni predalčnik in se štejejo kot vročene 21. dan od datuma odpreme (od tega datuma pa začne teči 15-dnevni rok za pritožbo). Odločba ni bila vročena in se je vrnila z navedbo, da je stranka na naslovu neznana. Upravni organ je odločbo vložil v spis. Po preteku roka za pritožbo se je stranka zglasila pri upravnem organu in želela pridobiti informacije o statusu odločbe. Upravni organ je stranko seznanil z dejstvom, da odločbe ni bilo mogoče vročiti (status stranke neznan). V izdani odločbi so bila upoštevana dejstva, ki ne držijo. Če ta dejstva ne bi bila upoštevana, bi bila izdana pozitivna odločba. Ali lahko stranka v roku 30 dni od seznanitve poda vlogo za obnovo postopka po 260. členu ZUP z razlogom, da z odločbo ni bila seznanjena, in da so ob izdaji odločbe bila upoštevana dejstva, ki ne držijo. Ali bi upravni organ moral odločbe, ki se ne vročajo v skladu z ZUP vročati z javnim naznanilom na oglasni deski Ministrstva za javno upravo?</p>


== '''Odgovor:'''  ==
== '''Odgovor:'''  ==

Redakcija: 15:24, 25. april 2024

Zadeva: Napaka pri vročanju - v uskaljevanju

Datum odgovora: 15. 4. 2024
Status uporabnika: upravni organ

Vprašanje

Upravni organ je izdal odločbo za denarno socialno pomoč. Področni zakon (Zakon o uveljavljanju pravic iz javnih sredstev) določa, da se odločbe vročajo z navadno pošto v hišni predalčnik in se štejejo kot vročene 21. dan od datuma odpreme (od tega datuma pa začne teči 15-dnevni rok za pritožbo). Odločba ni bila vročena in se je vrnila z navedbo, da je stranka na naslovu neznana. Upravni organ je odločbo vložil v spis. Po preteku roka za pritožbo se je stranka zglasila pri upravnem organu in želela pridobiti informacije o statusu odločbe. Upravni organ je stranko seznanil z dejstvom, da odločbe ni bilo mogoče vročiti (status stranke neznan). V izdani odločbi so bila upoštevana dejstva, ki ne držijo. Če ta dejstva ne bi bila upoštevana, bi bila izdana pozitivna odločba. Ali lahko stranka v roku 30 dni od seznanitve poda vlogo za obnovo postopka po 260. členu ZUP z razlogom, da z odločbo ni bila seznanjena, in da so ob izdaji odločbe bila upoštevana dejstva, ki ne držijo. Ali bi upravni organ moral odločbe, ki se ne vročajo v skladu z ZUP vročati z javnim naznanilom na oglasni deski Ministrstva za javno upravo?

Odgovor:

vneseš besedilo odgovora


Upravna svetovalnica je študentski projekt. Glede odgovornosti za vsebino glej Politiko zasebnosti in zanikanja odgovornosti.

Želite podati svoje mnenje:

Loading comments...