Pogovor:Odprava pravnomočne odločbe na pobudo stranke: razlika med redakcijama

Iz Upravna Svetovalnica

Skoči na: navigacija, iskanje
Vrstica 15: Vrstica 15:
--Dunja 09:24, 27. januar 2012 (CET)  
--Dunja 09:24, 27. januar 2012 (CET)  


 
<br>


''Spoštovani, ''''hvala za vaš komentar!''
''Spoštovani, ''''hvala za vaš komentar!''


''V zvezi z vašim predlogom pa opozarjamo, da dileme rešujemo na podlagi veljavne ureditve po ZUP.''
''V zvezi z vašim predlogom opozarjamo, da dileme rešujemo na podlagi veljavne ureditve po ZUP in določbah področnih predpisov. Kot izhaja že delno iz odgovora, področni ZGO-1 v danem položaju že omogoča, da stranka dobi povrnjeno plačano obveznost, ki je pogoj za črpanje pravice (graditi), kolikor pravice ne uporabi. Odgovor&nbsp;je glede na ZUP&nbsp;edini zakonit, saj se v že izdane določbe po pravnomočnosti ne posega. Če stranka uveljavlja pravico v razmerju do oblasti, pa jo pridobi, jo po splošnih pravilih lahko tudi ne izčrpa, kar pa ni razlog za odpravo prve odločbe ali drug postopek.''


''Ekipa Upravne svetovalnice''
''Ekipa Upravne svetovalnice''
</div>
</div>

Redakcija: 17:01, 30. januar 2012

Comments on Odprava pravnomočne odločbe na pobudo stranke

Loading comments...

Dunja said ...

Ta odločitev se mi nikakor ne zdi poštena. Z obstoječimi predpisi bi morali najti način, da se stranki, ki si je očitno premislila glede graditve (možno je tudi zaradi finančne nesposobnosti) dopusti odpravo odločbe in se ji povrne vplačana sredstva, ker ne bo koristila storitev, ki jih je plačala. Edino plačilo, ki bi ga stranka morala poravnati so stroški , ki bi jih imel upravni organ s ponovno izdajo odločbe.

--Dunja 09:15, 27. januar 2012 (CET)

Dunja said ...

Stranka se je odločila, da ne bo gradila. Novo dejstvo, ki po 260. členi, alineji 1 (ZUP) omogoča obnovo postopka.

--Dunja 09:24, 27. januar 2012 (CET)


Spoštovani, 'hvala za vaš komentar!

V zvezi z vašim predlogom opozarjamo, da dileme rešujemo na podlagi veljavne ureditve po ZUP in določbah področnih predpisov. Kot izhaja že delno iz odgovora, področni ZGO-1 v danem položaju že omogoča, da stranka dobi povrnjeno plačano obveznost, ki je pogoj za črpanje pravice (graditi), kolikor pravice ne uporabi. Odgovor je glede na ZUP edini zakonit, saj se v že izdane določbe po pravnomočnosti ne posega. Če stranka uveljavlja pravico v razmerju do oblasti, pa jo pridobi, jo po splošnih pravilih lahko tudi ne izčrpa, kar pa ni razlog za odpravo prve odločbe ali drug postopek.

Ekipa Upravne svetovalnice