Premalo kolkovana vloga: razlika med redakcijama

Iz Upravna Svetovalnica

Skoči na: navigacija, iskanje
(Text replace - "SPODNJI ODGOVOR JE BIL LAHKO SPREMENJEN S STRANI REGISTRIRANIH UPORABNIKOV UPRAVNE SVETOVALNICE. URADNO IN NESPREMENJENO RAZLIČICO TEGA ČLANKA DOBITE NA:" to "---")
Vrstica 3: Vrstica 3:
'''Datum odgovora:''' 31. 05. 2009
'''Datum odgovora:''' 31. 05. 2009


---[[Izvirnik:Premalo kolkovana vloga]]
 


=='''Vprašanje:'''==
=='''Vprašanje:'''==

Redakcija: 22:25, 12. december 2010

Zadeva: Premalo kolkovana vloga

Datum odgovora: 31. 05. 2009


Vprašanje:

Ali se premalo kolkovana vloga na zahtevo stranke sprejme?

Odgovor:

Organ oziroma javni uslužbenec, pooblaščen za sprejem vlog, mora vlogo sprejeti vedno, tudi če ugotovi, da je formalno pomanjkljiva. Po tretjem odstavku 106. člena UUP mora javni uslužbenec, ki je določen za neposreden sprejem vlog, stranko na pomanjkljivosti opozoriti ter ji pojasniti, kako naj jih odpravi. Vlogo se lahko na zahtevo stranke kljub pomanjkljivostim sprejme, v zadevi pa se napravi zaznamek, iz katerega je razvidno, da je stranka bila opozorjena na pomanjkljivosti.
Po ZUP pa mora organ stranko pisno pozvati, da odpravi formalne pomanjkljivosti, ter jo seznaniti s pravnimi posledicami, do katerih pride v primeru, če le-teh ne odpravi v predpisanem roku. Zaradi tega je potrebno določbe UUP dopolnjevati z določbami ZUP ter se v primeru neposrednega neskladja ravnati po ZUP (po Kovač et al., UUP z uvodnimi pojasnili in izvedbenimi akti, 2008, str. 66).

Upravna svetovalnica je študentski projekt. Glede odgovornosti za vsebino glej Politiko zasebnosti in Zanikanje odgovornosti.

Želite podati svoje mnenje:

Loading comments...