Vložitev vloge brez pooblastila oz. naslova pooblaščenca: razlika med redakcijama

Iz Upravna Svetovalnica

Skoči na: navigacija, iskanje
m (Text replace - "<br> ''Upravna " to "<br> ''Upravna ")
 
(Text replace - "SPODNJI ODGOVOR JE BIL LAHKO SPREMENJEN S STRANI REGISTRIRANIH UPORABNIKOV UPRAVNE SVETOVALNICE. URADNO IN NESPREMENJENO RAZLIČICO TEGA ČLANKA DOBITE NA:" to "---")
Vrstica 3: Vrstica 3:
'''Datum odgovora: '''31. 5. 2009
'''Datum odgovora: '''31. 5. 2009


SPODNJI ODGOVOR JE BIL LAHKO SPREMENJEN S STRANI REGISTRIRANIH UPORABNIKOV UPRAVNE SVETOVALNICE. URADNO IN NESPREMENJENO RAZLIČICO TEGA ČLANKA DOBITE NA:[[Izvirnik:Vložitev vloge brez pooblastila]]
---[[Izvirnik:Vložitev vloge brez pooblastila]]


=='''Vprašanje:'''==
=='''Vprašanje:'''==

Redakcija: 15:57, 8. december 2010

Zadeva: Vložitev vloge brez pooblastila

Datum odgovora: 31. 5. 2009

---Izvirnik:Vložitev vloge brez pooblastila

Vprašanje:

Kako ravna uradna oseba v postopku (npr. podaljšanje veljavnosti vozniškega dovoljenja), če namesto stranke poda zahtevo druga oseba?

Odgovor:

Na upravnih področjih, kjer ni s posebnim zakonom izrecno določeno, da mora procesna dejanja opraviti osebno stranka, lahko poda zahtevo (npr. za podaljšanje prometnega dovoljenja) tudi druga oseba, a jo mora stranka pooblastiti s pisnim pooblastilom oz. s pooblastilom pri organu ustno na zapisnik (55. člen ZUP). Če pooblastilo ni predloženo organu, organ stranko ali domnevnega pooblaščenca po 67. členu ZUP pozove, da vlogo dopolni v določenem roku s pooblastilom, ki vsebuje tudi odobritev opravljenih dejanj, sicer jo s sklepom zavrže.

Upravna svetovalnica je študentski projekt. Glede odgovornosti za vsebino glej Politiko zasebnosti in Zanikanje odgovornosti.

Želite podati svoje mnenje:

Loading comments...