Uničevanje dokumentov: razlika med redakcijama

Iz Upravna Svetovalnica

Skoči na: navigacija, iskanje
(Text replace - "SPODNJI ODGOVOR JE BIL LAHKO SPREMENJEN S STRANI REGISTRIRANIH UPORABNIKOV UPRAVNE SVETOVALNICE. URADNO IN NESPREMENJENO RAZLIČICO TEGA ČLANKA DOBITE NA:" to "---")
Vrstica 3: Vrstica 3:
'''Datum odgovora:''' 31. 05. 2009
'''Datum odgovora:''' 31. 05. 2009


SPODNJI ODGOVOR JE BIL LAHKO SPREMENJEN S STRANI REGISTRIRANIH UPORABNIKOV UPRAVNE SVETOVALNICE. URADNO IN NESPREMENJENO RAZLIČICO TEGA ČLANKA DOBITE NA:[[Izvirnik:Uničevanje dokumentov]]
---[[Izvirnik:Uničevanje dokumentov]]


=='''Vprašanje:'''==
=='''Vprašanje:'''==

Redakcija: 15:44, 8. december 2010

Zadeva: Uničevanje dokumentov

Datum odgovora: 31. 05. 2009

---Izvirnik:Uničevanje dokumentov

Vprašanje:

Kako poteka uničenje dokumentov (zapisniki)?

Odgovor:

Izločanje gradiva iz stalne zbirke je uničevanje gradiva (oziroma brisanje vsebine gradiva v informatizirani obliki), ki mu je potekel rok hrambe – v vsakem primeru pa ostanejo evidence o zadevah in dokumentih nedotaknjene (evidenčni podatki o gradivu se ne izbrišejo) (po Kovač et al., UUP z uvodnimi pojasnili in izvedbenimi akti, 2008, str. 143). O samemu izločanju oz. o izločenem gradivu po prvi točki drugega odstavka 197. člena UUP komisija, ki jo določi predstojnik, sestavi zapisnik. V roku 15 dni od dneva, ko je bil zapisnik o izločitvi gradiva sestavljen, se mora izločeno gradivo uničiti, kar določa prvi odstavek 198. člena UUP. O sami oddaji dokumentarnega gradiva, bodisi v industrijsko predelavo bodisi v uničenje, pa mora po tretjemu odstavku 198. člena UUP komisija tudi sestaviti zapisnik.

Upravna svetovalnica je študentski projekt. Glede odgovornosti za vsebino glej Politiko zasebnosti in Zanikanje odgovornosti.

Želite podati svoje mnenje:

Loading comments...